Zapraszamy

Prześlij maila na spotkania@poznanskipodroznik.pl a dołączymy Cię do newslettera podróżniczego i będziemy informować o nadchodzących spotkaniach

         
http://www.poznanskipodroznik.pl/home/dojazd/sprzedaz-biletow

Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego - Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

opublikowane: 22 lis 2017, 06:04 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. „Appalachian Trail - szlak (nie) dla każdego?”

Goście: Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński

4 grudnia 2017
Kino Rialto
, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY_ https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanski-klub-podroznika-appalachian-trail-maciej-stromczynski-i-grzegorz-oziminski-36841?id=178177

"125 dni potrzebowaliśmy, by przemierzyć jeden z najdłuższych pieszych szlaków na świecie, Appalachian Trail w USA. Zadanie jest nie lada wyczynem, do pokonania mamy 3,5 tys. km Appalachami, czyli górami rozciągniętymi na przestrzeni 14 stanów, od Maine do Georgii. Co roku tego wyzwania podejmie się tysiące wędrowców, ale tylko 1/4 dochodzi do końca."
Co przyciąga wędrowców do tej niesamowitej przygody? Jak wygląda życie w amerykańskich górach? Jak nie zwariować na szlaku? Na te i inne pytania odpowiedzą Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński.


Maciej Stromczyński i Grzegorz Ozimiński to dwójka wędrowców, która za cel obiera sobie piesze szlaki długodystansowe. W 2016 roku przemierzyli liczący prawie 4300 km Pacific Crest Trail. Za wyczyn ten zostali nominowani do nagrody "Traveler" National Geographic. Podczas największego podróżniczego festiwalu w Polsce, Kolosy, zwyciężyli nagrodę im. Andrzeja Zawady przyznawaną młodym podróżnikom, co pozwoliło zrealizować kolejne marzenia jakim była wyprawa na Appalachian Trail.

Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia - Marek Tomalik

opublikowane: 9 lis 2017, 23:51 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 22 lis 2017, 05:55 ]

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. „Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia”
Gościem będzie Marek Tomalik

23 listopada godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY na spotkanie skończyły się - brak również biletów w kinie!

Fascynacje piątym kontynentem Marek Tomalik zamknął w bestsellerowej książce "Australia, gdzie kwiaty rodzą się z ognia" oraz onirycznej, emocjonalnej "Lady Australia". Stanąć na największym klifie świata... Poczuć za plecami ciepło bezkresnego kontynentu, a przed sobą chłód oceanu. Zasypiać pod kobaltowym niebem pełnym gwiazd. Przedzierać się wśród wysokich traw i niekończących się wydm. Słuchać aborygeńskich mitów i opowieści poszukiwaczy złota. Nie wiedzieć, co zdarzy się jutro. Podróż przez bezkresne pustynne przestrzenie, pożar w buszu i ośnieżone stoki, góry Kościuszki i Strzeleckiego, metropolitalne miasta i aborygeńskie gminy, trzydziestostopniowe upały w dzień i przymrozki w nocy. Marek Tomalik od ponad ćwierć wieku powraca na walkabout, aborygeński odpowiednik naszej pielgrzymki – po swoich ścieżkach na „swojej" ziemi.


Marek Tomalik – podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback. Twórca i organizator 23 edycji Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły" oraz wielu innych imprez artystycznych. Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Stały współpracownik National Geographic i Jazz Forum. Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter", przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu". Zasiadał w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Dwukrotny laureat Kolosów.

Dwa lata na bezdrożach Azji - Anna Rutkowska

opublikowane: 6 lis 2017, 22:11 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 9 lis 2017, 23:23 ]

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. „Dwa lata na bezdrożach Azji”
Gościem będzie Anna Rutkowska

16 listopada 2017 godz.19
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

BILETY NA SPOTKANIE WYPRZEDANE

Piesze wędrówki po wioskach południowych Indii. Kilka miesięcy rowerem po nieuczęszczanych szlakach Azji Południowo-Wschodniej. Piesza wyprawa po pustkowiach Mongolii pod koniec zimy. Nie, to nie obrazki z życia doświadczonego podróżnika ani zaprawionej w bojach pary, a jedynie kilka etapów samotnej wyprawy dookoła Azji młodej kobiety. Autostopem, piechotą, rowerem – z plecakiem, namiotem i minimalnym budżetem.
Ta wędrówka nie zawsze była beztroska, pozwoliła jednak młodej podróżniczce doświadczyć siły własnej i rozwinąć w sobie bezinteresowną wdzięczność do świata. To również historia o poszukiwaniu własnych odbić w duszach obcych ludzi.


Podróż wyróżniona jako jedno z największych osiągnięć roku na Kolosach za rok 2016.


Anna Rutkowska
- rocznik 91. Podróżniczka, filozof, pasjonatka tanga argentyńskiego. Wyróżniona na tegorocznych Kolosach za swoją dwuletnią wyprawę dookoła Azji.

Pod ciemną skórą Filipin - Tomasz Owsiany

opublikowane: 24 paź 2017, 06:12 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. „Pod ciemną skórą Filipin”
Gościem będzie Tomasz Owsiany

6 listopada 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY_ https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanski-klub-podroznika-filipiny-tomasz-owsiany-36181?id=175560

W ciągu samotnej ośmiomiesięcznej wyprawy poznawczej Tomasz Owsiany odwiedził sześć plemion i ludów oraz wybrane społeczności Filipin we wszystkich makroregionach kraju. Nawiązał bliskie więzi z mieszkańcami i uczestniczył w ich codziennym życiu: w miasteczkach, w górach, w dżungli i nad brzegiem oceanu. Wyrabiał węgiel, uprawiał zbieractwo, orał bawołami ryżowiska i brał udział w ceremoniach. Mieszkał w kolonii karnej, poznał szamana uprawiającego czarną magię i dotarł do obozu grupy paramilitarnej na Mindanao. Celem jego wyprawy było doświadczenie próbek z pełnego przekroju Filipin, poznanie nieeksportowej twarzy kraju oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak przeobrażają się tamtejsze rdzenne kultury pod wpływem nowoczesności.


Tomasz Owsiany – (1984) z wykształcenia romanista i tłumacz języka francuskiego. Autor pokazów podróżniczych oraz stały współpracownik miesięcznika "Poznaj Świat". Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów (za rok 2015) za wyprawę "Pod ciemną skórą Filipin", wyróżnioną także w kategorii Podróż. Autor książek "Madagaskar. Tomek na Czerwonej Wyspie" oraz „Pod ciemną skórą Filipin”. Miłośnik przyrody, odpoczywający najpełniej w lesie i na górskich szlakach.

Norwegia Północna – kraina słońca - Konrad Konieczny

opublikowane: 10 paź 2017, 03:27 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 18 paź 2017, 01:29 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. "Norwegia Północna – kraina słońca"
Gościem będzie Konrad Konieczny

19 października 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY ONLINE SKOŃCZYŁY SIĘ

Konrad Konieczny - przygodę z Norwegią zaczął nietypowo bo od języka. Chcąc przeczytać w oryginale Heimskringlę, czyli staronordycki zbiór sag królewskich nauczył się norweskiego. Później były inne lektury, aż w końcu zapakował rower i wybrał się na pierwsze bliskie spotkanie z krajem fiordów. Od tego czasu, co roku jeździ na północ, a Norwegia stała się jego życiową pasją. Napisał kilka przewodników o tym kraju, publikował zdjęcia, artykuły, organizował wystawy w Polsce i Norwegii. Jest twórcą i redaktorem portalu Norwegofil.pl, gdzie dzieli się doświadczeniami ze swoich podróży i poleca sposoby na odkrywanie Norwegii.

Północne rubieże Norwegii mają w sobie coś szczególnego. Jak nigdzie indziej rytm życia wyznacza tutaj słońce. Podróż za koło podbiegunowe w trakcie białych letnich nocy, czy zimowych ciemności to jak podróż na inną planetę. Podział na dzień i noc nie istnieje.
Podczas pokazu wybierzemy się w podróż przez wszystkie pory roku i w najdalsze zakątki Północnej Norwegii. A wszystko to w świetle białych nocy i zorzy polarnej.

Bhutan - kruki, korona, śmierć - Bartek Sabela

opublikowane: 1 paź 2017, 10:46 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. "Bhutan – kruki, korona, śmierć".
Gościem będzie Bartek Sabela

9 października 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


"Są miejsca na świecie, o których można opowiadać faktami, wydarzeniami, przygodami i przebytymi kilometrami. Ale są też kraje takie, o których w moim odczuciu, lepiej opowiedzieć poprzez baśnie, legendy i mity. Takim miejscem jest Bhutan, królestwo pośród Himalajów. Przez stulecia bhutańskie legendy przekazywane były tylko i wyłącznie ustnie, bowiem niewiele spośród ponad dwudziestu języków w Bhutanie ma formę pisaną. Spisane zostały dopiero w ostatnich latach. W tych mitach i ludowych opowieściach, oprócz magii, często znajdziemy znacznie więcej prawdy o ludziach i o miejscu w którym żyją."


Bartek Sabela (ur. 1982) – z wykształcenia architekt, a z zamiłowania malarz, fotograf, snowboardzista i przede wszystkim wspinacz. Jako pisarz debiutował w 2013 roku książką "Może (morze) wróci". Opowieść o Uzbekistanie i ginącym Morzu Aralskim została nagrodzona Bursztynowym Motylem oraz Nagrodą Magellana. W październiku 2015 roku ukazała się jego druga książka "Wszystkie Ziarna Piasku". Reportaż z terenów Sahary Zachodniej, ostatniej afrykańskiej kolonii został ostatnio nagrodzony przez fundację Afryka Inaczej Afrykasem 2015. W kwietniu 2017 ukazał się kolejny reportaż Bartka "Afronauci. Z Zambii na Księżyc". Regularnie współpracuje z "Kontynentami", publikował także w Dużym Formacie "Gazety Wyborczej".

Gwatemala i Nikaragua - Michał Ilczuk

opublikowane: 24 wrz 2017, 04:12 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 1 paź 2017, 10:28 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Michałem Ilczukiem pt. "Gwatemala i Nikaragua"

2 października 2017 godz.19
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

BILETY SKOŃCZYŁY SIĘ

"Pod koniec 2016 roku wyruszyliśmy w kilkumiesięczną podróż po Ameryce Środkowej. Swoją przygodę zaczęliśmy w Gwatemali, gdzie spędziliśmy ponad miesiąc, ucząc się hiszpańskiego w szkole językowej, mieszkając z gwatemalską rodziną i poznając lokalne zwyczaje. Spacerując ulicami gwatemalskich miasteczek, nie sposób było nie zauważyć przepięknych ręcznie robionych toreb, naszyjników i wielu innych dodatków. Chcieliśmy zabrać ze sobą wszystko do Polski. W międzyczasie w naszych głowach zrodził się pomysł stworzenia sklepu internetowego, który oferowałby te przepiękne rzeczy.
Nie mieliśmy pewności czy idea się spodoba, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić odpalając projekt na portalu Polak Potrafi. Całą akcję przeprowadziliśmy z poziomu smartfona i starej kafejki internetowej będąc jeszcze w Gwatemali. Pomogła rodzina, przyjaciele i nieznajomi. Udało się i całkiem niedawno ruszyliśmy ze sklepem.

W Nikaragui pierwszy raz byliśmy uczestnikami programu Workaway, który bardzo nam przypadł do gustu. Przez 2 tygodnie odnawialiśmy stary kolonialny budynek, a przy okazji trochę bardziej wtopiliśmy się w życie Leon."


Będzie o tym jak zorganizować sobie szkole, jak poruszać się  po kraju i z czym pić quetzaltekę, czyli lokalny napój bogów. Będą też wulkany, dżungle i i zjazdy na desce po wulkanicznym pyle.

Irańska mozaika - Robert Robb Maciąg

opublikowane: 11 wrz 2017, 06:54 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 11 wrz 2017, 06:56 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Robertem Maciągiem "Irańska mozaika"

25 września 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Z czym kojarzy Wam się Iran?
Tym pytaniem zaczyna się pokaz slajdów o tym cudownym kraju, który Robb odwiedził już kilkukrotnie, a do którego jeździ od 20 lat.

Odpowiedzi padają różne, ale niemal wszystkie dotyczą wojny, terroru i wszelkiej telewizyjnej propagandy. Tymczasem Iran, obok Turcji i Syrii (przed wybuchem wojny domowej) była zaliczany do najprzyjemniejszych krajów do podróżowania.
Wszystko dzięki cudownej perskiej gościnności, historii i kulturze.

Ten pokaz to mieszanka opowieści o spotkaniach, niuansach perskiej kultury i przede wszystkim próba „odczarowania” złej, medialnej reputacji tego kraju.


Robert „Robb” Maciąg - rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne, czy rowerowej do Chin, czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach” oraz „TukTukCinema, czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku”. Dwukrotny laureat nagrody Traveler miesięcznika „National Geographic” (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze, to fotografuje młode pary, prowadzi wraz z żoną warsztaty etnograficzne dla szkół i wspomaga fundację Szkoły na Końcu Świata. Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Prowadzi stronę www.ku-sloncu.org

Czochrałem antarktycznego słonia - Mikołaj Golachowski

opublikowane: 29 sie 2017, 07:25 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 29 sie 2017, 07:26 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Mikołajem Golachowskim
pt. "Czochrałem antarktycznego słonia"

7 września 2017 (czwartek) godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


W dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach, gdzie Przyroda rządzi niepodzielnie, trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie wygląda Raj. Największym z takich rejonów jest Antarktyka. Wobec majestatu jej lodowych gór, ufności jej dzikich mieszkańców i czystości jej dziewiczych śniegów, nie możemy nie czuć się jak wyjątkowo uprzywilejowani goście. Zapraszam na wizytę w prawdziwym Raju na Ziemi.


Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi. Na mroźnych końcach świata pracuje od 2002 roku, początkowo jako naukowiec zatrudniony w Zakładzie Biologii Antarktyki PAN (był na 4 Polskich Wyprawach Antarktycznych, w tym dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Arctowski, raz jako Kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), zaś od 10 lat pracuje również jako przewodnik turystyczny w Patagonii i Antarktyce (Falklandy - Georgia Poludniowa - Szetlandy Południowe - Półwysep Antarktyczny), a także w Arktyce (od Ziemi Franciszka Józefa po Arktykę kanadyjska), pływając na statkach i wykładając o morskiej faunie.

Autor książek: "Czochrałem antarktycznego słonia" oraz dla dzieci "Pupy ogonki i kuperki" i "Gęby dzioby i nochale".

Ze mną przez świat - Elżbieta Dzikowska

opublikowane: 14 sie 2017, 02:11 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie ze słynną podróżniczką
Elżbietą Dzikowską, która opowie o swoich podróżach, książkach i niezwykłych przygodach, jakie miały miejsce w jej życiu, w przeciągu całej kariery.

pt. Ze mną przez świat

25 sierpnia 2017 godz.20
Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze pomiędzy budynkiem Galerii Malta a ul. abp. Baraniaka)

Wstęp bezpłatny
Spotkanie organizowane jest w ramach PROJEKTU MALTA


Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka artykułów publicystycznych, audycji radiowych i telewizyjnych, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”, którego współautorem był Tony Halik. Dokument był emitowany na antenie TVP przez ponad 20 lat i liczył ponad 300 odcinków. Z inicjatywy Dzikowskiej powstało Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu, któremu przekazała wiele podróżniczych pamiątek. W latach 1964-1981 pracowała w redakcji Kontynentów. Zwiedziła wówczas całą Amerykę Łacińską. Od połowy lat siedemdziesiątych zaczęła podróżować z mężem Tonym Halikiem. Po jego śmierci zajęła się popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce. W 2015 roku Dzikowska wróciła z programem „Pieprz i Wanilia”, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

Autorka książek: „Niełatwo być Indianinem”, „Limańskie ABC”, „Tropem złota”, „Hombre”, „Vilacamba – ostatnia stolica Inków”, „Czarownicy”, „Polacy w sztuce świata”, serii książek „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”.

1-10 of 36