Zapraszamy

Prześlij maila na spotkania@poznanskipodroznik.pl a dołączymy Cię do newslettera podróżniczego i będziemy informować o nadchodzących spotkaniach

         
http://www.poznanskipodroznik.pl/home/dojazd/sprzedaz-biletow

Irańska mozaika - Robert Robb Maciąg

opublikowane: 11 wrz 2017, 06:54 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 11 wrz 2017, 06:56 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Robertem Maciągiem "Irańska mozaika"

25 września 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

Z czym kojarzy Wam się Iran?
Tym pytaniem zaczyna się pokaz slajdów o tym cudownym kraju, który Robb odwiedził już kilkukrotnie, a do którego jeździ od 20 lat.

Odpowiedzi padają różne, ale niemal wszystkie dotyczą wojny, terroru i wszelkiej telewizyjnej propagandy. Tymczasem Iran, obok Turcji i Syrii (przed wybuchem wojny domowej) była zaliczany do najprzyjemniejszych krajów do podróżowania.
Wszystko dzięki cudownej perskiej gościnności, historii i kulturze.

Ten pokaz to mieszanka opowieści o spotkaniach, niuansach perskiej kultury i przede wszystkim próba „odczarowania” złej, medialnej reputacji tego kraju.


Robert „Robb” Maciąg - rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne, czy rowerowej do Chin, czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach” oraz „TukTukCinema, czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku”. Dwukrotny laureat nagrody Traveler miesięcznika „National Geographic” (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze, to fotografuje młode pary, prowadzi wraz z żoną warsztaty etnograficzne dla szkół i wspomaga fundację Szkoły na Końcu Świata. Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Prowadzi stronę www.ku-sloncu.org

Czochrałem antarktycznego słonia - Mikołaj Golachowski

opublikowane: 29 sie 2017, 07:25 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 29 sie 2017, 07:26 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Mikołajem Golachowskim
pt. "Czochrałem antarktycznego słonia"

7 września 2017 (czwartek) godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


W dzikich, nietkniętych przez człowieka miejscach, gdzie Przyroda rządzi niepodzielnie, trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie wygląda Raj. Największym z takich rejonów jest Antarktyka. Wobec majestatu jej lodowych gór, ufności jej dzikich mieszkańców i czystości jej dziewiczych śniegów, nie możemy nie czuć się jak wyjątkowo uprzywilejowani goście. Zapraszam na wizytę w prawdziwym Raju na Ziemi.


Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem, doktorem nauk przyrodniczych. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi. Na mroźnych końcach świata pracuje od 2002 roku, początkowo jako naukowiec zatrudniony w Zakładzie Biologii Antarktyki PAN (był na 4 Polskich Wyprawach Antarktycznych, w tym dwukrotnie zimował na Polskiej Stacji Arctowski, raz jako Kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej), zaś od 10 lat pracuje również jako przewodnik turystyczny w Patagonii i Antarktyce (Falklandy - Georgia Poludniowa - Szetlandy Południowe - Półwysep Antarktyczny), a także w Arktyce (od Ziemi Franciszka Józefa po Arktykę kanadyjska), pływając na statkach i wykładając o morskiej faunie.

Autor książek: "Czochrałem antarktycznego słonia" oraz dla dzieci "Pupy ogonki i kuperki" i "Gęby dzioby i nochale".

Ze mną przez świat - Elżbieta Dzikowska

opublikowane: 14 sie 2017, 02:11 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie ze słynną podróżniczką
Elżbietą Dzikowską, która opowie o swoich podróżach, książkach i niezwykłych przygodach, jakie miały miejsce w jej życiu, w przeciągu całej kariery.

pt. Ze mną przez świat

25 sierpnia 2017 godz.20
Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze pomiędzy budynkiem Galerii Malta a ul. abp. Baraniaka)

Wstęp bezpłatny
Spotkanie organizowane jest w ramach PROJEKTU MALTA


Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, historyk sztuki, sinolog, autorka artykułów publicystycznych, audycji radiowych i telewizyjnych, operator i reżyser filmów dokumentalnych. Prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny „Pieprz i wanilia”, którego współautorem był Tony Halik. Dokument był emitowany na antenie TVP przez ponad 20 lat i liczył ponad 300 odcinków. Z inicjatywy Dzikowskiej powstało Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu, któremu przekazała wiele podróżniczych pamiątek. W latach 1964-1981 pracowała w redakcji Kontynentów. Zwiedziła wówczas całą Amerykę Łacińską. Od połowy lat siedemdziesiątych zaczęła podróżować z mężem Tonym Halikiem. Po jego śmierci zajęła się popularyzacją ciekawych miejsc w Polsce. W 2015 roku Dzikowska wróciła z programem „Pieprz i Wanilia”, tym razem na antenie TVN Biznes i Świat.

Autorka książek: „Niełatwo być Indianinem”, „Limańskie ABC”, „Tropem złota”, „Hombre”, „Vilacamba – ostatnia stolica Inków”, „Czarownicy”, „Polacy w sztuce świata”, serii książek „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce”.

Lubię. Atlas z przepisami - Monika Mądrą-Pawlak i Jan Pawlak

opublikowane: 8 sie 2017, 13:06 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Moniką Mądrą-Pawlak i Janem Pawlakiem pt. "Lubię. Atlas z przepisami"

13 sierpnia 2017 godz.19.30
Plaża Miejska Wilda, Poznań (dojście nad Wartę ul. Jordana)

Wstęp wolny

"Opowiemy o tym, że świat jest kolorowy i ludzie się lubią. Żeby nie było nam wszystko jedno. Że "war is over if you want it"
Od 2012 roku prowadzimy na poznańskiej Śródce Cafe La Ruinę z autorskimi wypiekami, głównie w ramach Instytutu Sernikologii Stosowanej. A od 2013 jeszcze Raj z kuchnią naszych podróży."


"Pieczemy, komponujemy nieśmiałe i śmiałe wariacje w zakresie sernikologii. A kuchnia, którą serwujemy na co dzień w Raju to próba ożywienia niesamowitych, nie tylko kulinarnych wspomnień z podróży. Precyzyjnie i z wielką dumą odtwarzamy dania, na punkcie których przepadliśmy bez reszty u źródeł. Mamy też na Śródce małe kino z 22 czerwonymi, rozkładanymi fotelami. Wolimy invent niż event, hej niż tej, wyżyny niż niziny, wyż niż niż. Lubimy slow - food, travel czy driving.

„Lubię" to w ogóle ważne, jak nie najważniejsze, dla nas słowo. Albo najkrótsze motto świata. "Lubię" to nasza książka - atlas z przepisami, który wydaliśmy w grudniu 2016 roku. To ponad 70 przepisów Moniki na słodycze z Ruiny, kuchnię z Raju oraz te z domu i podróży, blisko 300 zdjęć z Nikona i wspólnie zapisane teksty o pogodzie i o modzie. 320 stron formatu A4 w twardej oprawie z praktyczną tasiemką w ulubionym kolorze.

Do gara wrzucamy garść wspomnień, szczyptę tekstów mniej lub bardziej poważnych, kilkaset fotografii z dziesięciu lat wojaży i kilkadziesiąt przepisów na słodkości i potrawy kuchni podróży, które serwujemy w La Ruinie i Raju na poznańskiej Śródce. Pichcimy z tego dzierżony przez Ciebie eintopf, któremu nadaliśmy serdeczny tytuł Lubię. To nasz atlas z przepisami i przygodami. (...) Wierzymy, że jeszcze więcej nowych lądów i smaków przed nami. Za pośrednictwem tej książki, która się wcześniej nikomu nie śniła, życzymy przygód. Życzymy ich i Wam, i nam.

Nasze knajpy, podróże, książka są o tym, że nie jest nam wszystko jedno. We wrześniu postanowiliśmy zrealizować kolejne, największe marzenie. To wyprawa w nieznane, ale pewnie będzie co opowiadać i pokazywać. Szczegóły zdradzimy 13 sierpnia."

Film o Piotrze Strzeżyszu "Nie dojechać nigdy"

opublikowane: 28 lip 2017, 10:55 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak w ramach festiwalu NIC SIĘ TU NIE DZIEJE zaprasza na
film Bartosza Liska o Piotrze Strzeżyszu pt. "Nie dojechać nigdy" (58 minut)

7 sierpnia 2017 (poniedziałek) godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


❣Część dochodu z biletów będzie przeznaczona na dalszą podróż Piotra Strzeżysza❣

„Znów w drodze. Z braku skrzydeł ciągle przemieszczam się rowerem” napisał w jednej ze swoich książek ("Makaron w sakwach") Piotr Strzeżysz. Film "Nie dojechać nigdy" to opowieść o życiu współczesnego nomady, który od ponad 20 lat włóczy się po świecie, szukając w nim swojego miejsca. Samotne noce w bezludnych zakątkach globu, obcowanie z duchami, niezliczone spotkania z „innym”, zmartwienia mamy, koty i przemożna chęć niedojechania do celu – to wszystko składa się na fascynujący portret jednego z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureata Kolosa 2014 oraz autora znakomitych "Powidoków" i "Snu powrotu", który od zawsze marzył, żeby być ptakiem.

Maluchem przez Azję - Arkady Paweł Fiedler

opublikowane: 15 lip 2017, 01:35 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem pt. "Maluchem przez Azję"

30 lipca 2017 godz.19

Plaża Miejska Wilda, Poznań (dojście nad Wartę ul. Jordana)

Wstęp wolny

O 3 miesięcznej podróży "Maluchem" czyli Polskim Fiatem 126p z Puszczykowa do Władywostoku (Rosja) opowie Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera. Podróżnik i jego samochód pokonali 22707 km, po drodze odwiedzając 12 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Gruzję, Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan, Mongolię i Rosję. Maluch wspiął się na wysokość 4655 m n.p.m. dwa razy. Najdłuższy dzienny przebieg 495 km przebył w Kazachstanie, a najkrótszy 44 km ostatniego dnia podróży w Rosji. Ponad wszystko po drodze poznali niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

Pakistan Zindabad! czyli niech żyje Pakistan - Robert Robb Maciąg

opublikowane: 4 lip 2017, 07:46 przez Ewa Podróże

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Robertem Maciągiem pt. Pakistan Zindabad! czyli niech żyje Pakistan

14 lipca 2017 godz.21
Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze pomiędzy budynkiem Galerii Malta a ul. abp. Baraniaka)

Wstęp bezpłatny
Spotkanie organizowane jest w ramach PROJEKTU MALTA

Pakistan to jeden z tych krajów, który po 9/11 zapłacił jedną z najwyższych cen. Nagle okazał się wylęgarnią terroryzmu i turyści szybko skreślili go z mapy. Kraj pełen kontrastów, problemów, starych tradycji i gościnnych uśmiechów. Kraj niezrozumiany i targany wielkimi problemami, których echa odbijają się od największych gór świata, wielkich pustyni i zatłoczonych ulic. Kraj który tęskni za spokojem i białymi twarzami z plecakami. Pakistan Zindabad! czyli niech żyje Pakistan. W pokazie pojawią się zdjęcia z 1997, 2001 i 2006 roku. Kilka krótkich filmów, trochę muzyki i ulicznego hałasu. Opowieści z drogi i zza gościnnie otwartych drzwi.


Robert „Robb” Maciąg - rocznik 1974. Najlepiej mu w drodze i to nieważne, czy rowerowej do Chin, czy pieszej po lasach dookoła domu. Wierzy, że w pisaniu najważniejsi są spotkani ludzie i ich historie. Autor kilku książek podróżniczych: „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę”, „Rowerem w stronę Indii”, „Podręcznik Przygody Rowerowej”, „Tysiąc Szklanek Herbaty”, „Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach” oraz „TukTukCinema, czyli historia o Indiach, Gangesie, radości życia, wiecznie psującym się skuterze i Bolku i Lolku”. Dwukrotny laureat nagrody Traveler miesięcznika „National Geographic” (2007 – podróż życia, 2013 – podróżnicza książka roku). Jeżeli nie pisze, to fotografuje młode pary, prowadzi wraz z żoną warsztaty etnograficzne dla szkół i wspomaga fundację Szkoły na Końcu Świata. Od 2010 roku mieszka w Górach Kaczawskich, w Krainie Wygasłych Wulkanów. Prowadzi stronę www.ku-sloncu.org

Fotograf na planie filmowym projektu “KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA” Martyny Wojciechowskiej - Marek Arcimowicz

opublikowane: 13 cze 2017, 00:49 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 23 cze 2017, 04:04 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Markiem Arcimowiczem
pt. Fotograf na planie filmowym projektu “KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA” Martyny Wojciechowskiej

23 czerwca 2017 godz.19
Letnia Strefa Galerii Malta, Poznań (spotkanie odbywa się w plenerze pomiędzy budynkiem Galerii Malta a ul. abp. Baraniaka)

O godz. 19 spotkanie rozpocznie prelekcja Dominika Szmajdy pt. "Aztorin Expedition" o wyprawie rzeką Dja wgłąb dzikich lasów deszczowych w Kamerunie

Spotkanie organizowane w ramach PROJEKTU MALTA
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny

Zapraszamy na opowieść autora, który uczestniczy 4-ty rok w realizacji programu "Kobieta Na Krańcu Świata" - Martyny Wojciechowskiej. Tak jak ekipa filmowa - tak i historia zawarta w pokazie - przemyka przez różnorodne kulturowo i geograficznie obszary. Dowiecie się m.in. jak żyje się na syberyjskiej północy i jak powstawał okładkowy materiał magazynu National Geographic z Tanzanii.

Marek Arcimowicz - rocznik 1972. Fotograf zawodowy „od zadań specjalnych” z ponad 20-letnim stażem. Czasem wykładowca akademicki. Fotografował we wszystkich strefach klimatycznych. Uczestnik i organizator wypraw wspinaczkowych, eksploracyjnych i naukowych. Od roku 1999 fotograf National Geographic Polska, a od roku 2014 uczestniczy jako fotograf w projekcie KNKŚ - Martyny Wojciechowskiej.
Z wykształcenia architekt-planista. Żyje w międzykontynentalnym rozkroku, a w przerwach w pracy, mieszka z rodziną w górach, tęskniąc za Warszawą ;)

Biel. Notatki z Afryki - Marcin Kydryński

opublikowane: 28 maj 2017, 11:34 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 1 cze 2017, 00:50 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Marcinem Kydryńskim pt. „BIEL. NOTATKI Z AFRYKI"

Moderator spotkania - Agnieszka Doberschuetz

1 czerwca 2017 o godz. 19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY skończyły się

Marcin Kydryński – radiowiec, wędrowiec, fotograf. Chwilami piosenkopisarz, producent płytowy, organizator koncertów i festiwali. Od 1989 roku współtworzy wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja „Siesta” została wybrana jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w „National Geographic”, jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w „Vivie” i w „Kontynentach”. Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. dwukrotnie w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się Złota i Platynowa. Wśród nich także słynny album „Upojenie”, z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny, wydany na całym świecie przez Nonesuch. Laureat statuetki Fryderyka za produkcję muzyczną. Od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty „Siesta” stają się regularnie bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Autor książek: „Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu” (1993), „Chwila Przed Zmierzchem” (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera „Pod Słońce” (1999). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album „Lizbona. Muzyka Moich Ulic”. Został uhonorowany medalem „Ordem de Merito” przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.
www.kydrynski.com

Każdy ma swoją Alaskę - Kamil Bodziony

opublikowane: 22 maj 2017, 02:03 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 22 maj 2017, 02:04 ]

Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Kamilem Bodziony pt. "Każdy ma swoją Alaskę"
26 maja 2017 (piątek) godz.19
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12


„Każdy ma swoją Alaskę” to opowieść o celu, drodze, intuicji, wolności i powrotach.
Alaska - kraina niedźwiedzi, lodowców, rozległej przestrzeni i dzikiej przyrody. Jednak zanim ją zobaczymy, zacznijmy w Chicago, skąd wyruszymy w liczącą ponad 22 tysiące kilometrów odyseję.
Kamil Bodziony opowie o trzymiesięcznej autostopowej podróży, którą odbył wraz ze swoją partnerką Martą przez Stany Zjednoczone i Kanadę. Podróż, który zaprowadziła na daleką północ i tamtejszą, dziką Alaskę.


Kamil Bodziony - znany jako Tim Teller, świat przemierza pieszo, rowerem i autostopem na trzech kontynentach. Promuje świadome podróżowanie i opowiada dlaczego podróż to dopiero początek. Zafascynowany krajami północy i miejscami, których nie ma na mapach. Od kilku lat poszukuje swojej drewnianej chatki. Autor bloga timteller.pl

1-10 of 29