Zapraszamy‎ > ‎

Piotr Strzeżysz - 30 lat rowerem po świecie

opublikowane: 19 sie 2020, 07:54 przez Ewa Podróże
Ewa Witczak zaprasza na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem pt. „30 lat rowerem po świecie"

27 sierpnia 2020 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanski-klub-podroznika-30-lat-rowerem-po-swiecie-piotr-strzezysz-60897?id=305365

UWAGA! W sali kinowej sprzedajemy 50% miejsc. Co drugie miejsce wolne. Członkowie rodziny mogą siadać obok siebie.

Piotr. Albo Piotruś Pan, wydaje się właściwiej, bo ciągle nie może dorosnąć. W dzieciństwie uwielbiał spędzać czas na przeglądaniu map. Wertował atlasy geograficzne, kreślił w nich szlaki, malował drogi i wyobrażał sobie, dokąd kiedyś pojedzie i gdzie zamieszka. Gdy skończył piętnaście lat, pojechał w pierwszą wycieczkę po Polsce. Od tamtej pory przepedałował kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach, ale wciąż nie może się zatrzymać. Jeździł m.in. po Islandii, Kirgistanie, Tybecie, Sudanie, Zimbabwe, Indiach, Birmie, Laosie, ale najcieplej wspomina kraje leżące między Alaską a Patagonią. 
Choć od dawna niczego nie szuka, często coś znajduje. Kiedy przystaje – opowiada. O drodze, spotkaniach z ludźmi, rudych kotach, pancernikach, lisach, duchach, o marzeniach, o wolności, wietrze i otwartym niebie. Czasem wspomnienia przelewa na papier. Przez ostatnich dziesięć lat wydał pięć książek. Ostatnia, zatytułowana „Zaistnienia”, niedawno ukazała się na rynku. Gdy ktoś go pyta o czym pisze, odpowiada, że o marzeniach. Albo o lataniu. Zapraszamy na pokaz włóczykija z wyboru, który od zawsze marzył, aby być ptakiem.

Comments