Zapraszamy‎ > ‎

Emil Witt - Z Andów do Amazonii

opublikowane: 14 wrz 2020, 07:14 przez Ewa Podróże
Ewa Witczak zaprasza na spotkanie z Emilem Witt pt. „Z Andów do Amazonii - w poszukiwaniu ducha puszczy"

21 września 2020 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38


Emil Witt pokaże nam barwne nagrania z wyprawy do Indian Quechua i Ashaninka zamieszkujących mało znane zakątki peruwiańskich bezdroży. Z chłodnych i tajemniczych Andów wpadniemy wprost do parnej Amazońskiej puszczy w niezwykłe miejsca, gdzie rzeczywistość przeplata się z legendą.
Ruszymy szlakiem tajemniczej sztuki naskalnej i potrzeby serca, która zaprowadza tam, gdzie w najśmielszych snach byśmy się nie znaleźli. Ucieczka przed bykiem, zsypujące się drogi w przepaść, rozprawy sądowe, mrówki w gaciach, spanie pośród świnek morskich, spadanie z kaskady wodnej. Te historie są relacją z 3-miesięcznej wyprawy do Peru. Zapraszamy Was, aby do tej przygody dołączyć!

Emil Witt - autor amatorskiego filmu - wolny duch, od 7 lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18. Wybrał się wtedy na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w czasopismach: National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Angora, udzielał wywiadów w TVP, TVN, Radio Poznań, Radio Trójka. Jako storyteller odwiedza placówki kultury i szkoły. Poza warsztatami survivalowymi w Polsce organizuje też wyprawy jako przewodnik do peruwiańskich Andów i Amazonii. W międzyczasie komponuje muzykę elektroniczną, zajmuje się siedliskiem na wsi i udziela się na wielu festiwalach. Więcej na www.emil-witt.com oraz www.ethnoflow.pl

Comments