Zapraszamy‎ > ‎

Przez Meksyk z dzieckiem - Luiza Stosik-Turek i Bartosz Turek

opublikowane: 22 sty 2018, 22:47 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 27 sty 2018, 02:44 ]
Poznański Klub Podróżnika - Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Luizą i Bartoszem Turek pt. „Przez Meksyk z dzieckiem. Od granicy do granicy"

29 stycznia 2018 godz.18.30

PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

BILETY WYPRZEDANE

Luiza Stosik-Turek i Bartosz Turek
– zwyczajni rodzice. Do niedawna, gdy ktoś prosił, żeby napisali coś o sobie pisali krótko: „Jesteśmy parą i lubimy czasem gdzieś wyjechać". Teraz jest ich  trójka, ale wciąż lubią czasem gdzieś wyjechać.


"Odkąd zaczęliśmy planować wspólne życie, wiedzieliśmy, że gdy pojawi się dziecko wyjedziemy na długo. Dziecko się pojawiło, minęło kilka miesięcy, w ciągu których nauczyliśmy się razem żyć, nie pozostało więc nic innego niż wyjechać. Urlop macierzyński wszak nie zdarza się co roku.
Po dwóch testowych podróżach stwierdziliśmy, że Olek jest urodzonym podróżnikiem i nie straszny mu będzie dłuższy wyjazd. Gdy miał siedem miesięcy wyruszyliśmy w kilkumiesięczną podróż po Meksyku z początkiem w USA i końcem w Belize. Tam nie tylko zwiedzaliśmy ruiny antycznych cywilizacji, pływaliśmy na rafie, czy przemierzaliśmy pustynie, ale też bawiliśmy się w piasku, taplaliśmy się w wodzie i uczyliśmy się raczkować.
Opowiemy o całej podróży, ale skupimy się na Meksyku i regionach, które były dla nas najciekawsze - na Półwyspie Kalifornijskim, gdzie głaskaliśmy dzikie wieloryby i spaliśmy na pustyni wśród kaktusów i kojotów i na Chiapas gdzie kąpaliśmy się w ukrytych w dżungli wodospadach i odwiedzaliśmy wioski, do których nie sięga meksykańskie prawo. Wspomnimy też o Belize, które jest najbardziej pomieszanym krajem świata."

Prelegenci prowadzą  bloga www.tuitam.net
Comments