Zapraszamy‎ > ‎

Norwegia Północna – kraina słońca - Konrad Konieczny

opublikowane: 10 paź 2017, 03:27 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 18 paź 2017, 01:29 ]
Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie pt. "Norwegia Północna – kraina słońca"
Gościem będzie Konrad Konieczny

19 października 2017 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY ONLINE SKOŃCZYŁY SIĘ

Konrad Konieczny - przygodę z Norwegią zaczął nietypowo bo od języka. Chcąc przeczytać w oryginale Heimskringlę, czyli staronordycki zbiór sag królewskich nauczył się norweskiego. Później były inne lektury, aż w końcu zapakował rower i wybrał się na pierwsze bliskie spotkanie z krajem fiordów. Od tego czasu, co roku jeździ na północ, a Norwegia stała się jego życiową pasją. Napisał kilka przewodników o tym kraju, publikował zdjęcia, artykuły, organizował wystawy w Polsce i Norwegii. Jest twórcą i redaktorem portalu Norwegofil.pl, gdzie dzieli się doświadczeniami ze swoich podróży i poleca sposoby na odkrywanie Norwegii.

Północne rubieże Norwegii mają w sobie coś szczególnego. Jak nigdzie indziej rytm życia wyznacza tutaj słońce. Podróż za koło podbiegunowe w trakcie białych letnich nocy, czy zimowych ciemności to jak podróż na inną planetę. Podział na dzień i noc nie istnieje.
Podczas pokazu wybierzemy się w podróż przez wszystkie pory roku i w najdalsze zakątki Północnej Norwegii. A wszystko to w świetle białych nocy i zorzy polarnej.

Comments