Zapraszamy‎ > ‎

Milion kroków przez Izrael - Łukasz Supergan

opublikowane: 4 kwi 2018, 05:39 przez Ewa Podróże
Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak zaprasza na spotkanie pt. "Milion kroków przez Izrael"
Gościem będzie Łukasz Supergan

19 kwietnia 2018 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38
BILETY_ https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-poznanski-klub-podroznika-milion-krokow-przez-izrael-lukasz-supergan-40086?id=193939

Aby dobrze poznać jakiś kraj, należy go przejść pieszo. Tą myślą kierował się Łukasz Supergan wyruszając na Bliski Wschód, by przejść Izraelski Szlak Narodowy. To ponad 1000-kilometrowa wędrówka przez Ziemię Świętą, od Morza Czerwonego, przez pustynię Negev, Morze Śródziemne i Galileę. 2 miesiące wędrówki pokazały, jak złożoną mozaika jest ten niewielki kraj. Idąc przez pustynię zmagał się z brakiem wody i szukał cudów natury. W miastach, przy obozowych ogniskach i pod dachami domów szukał odpowiedzi na pytanie: czym jest współczesny Izrael? Odwiedzał ultraortodoksów otwierających się na świat, żydowskich osadników działających dla pokoju i poszukujących hipisów, tańczących na środku pustyni. Słuchał Palestyńczyków i Żydów mieszkających po obu stronach muru, mówiących o swoim kraju.

„Milion kroków przez Izrael” to refleksja nad współczesnym Izraelem i opowieść o wędrówce przez ten piękny i różnorodny kraj.


Łukasz Supergan - specjalista od wypraw długodystansowych, autor i fotograf. Przeszedł szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie przechodził Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie), wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szan i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, trawers Islandii oraz Izraelski Szlak Narodowy. Autor książek „Pustka wielkich cisz” i „Pieszo do irańskich nomadów”.
www.lukaszsupergan.com
Comments