Zapraszamy‎ > ‎

Indonezja. Po drugiej stronie raju - Anna Jaklewicz

opublikowane: 7 kwi 2017, 03:17 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 7 kwi 2017, 03:21 ]
Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Anną Jaklewicz „Indonezja. Po drugiej stronie raju”

20 kwietnia 2017 o godz. 19
Kino Rialto
, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38

BILETY https://www.bilety24.pl/inne/poznanski-klub-podroznika-indonezja-anna-jaklewicz-31272?id=154347

Anna Jaklewicz – podróżniczka, archeolog i fotograf. Autorka książki Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.
Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała ta książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.
www.annajaklewicz.pl


Dziewięć miesięcy w samotnej podróży, tysiące pokonanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych wysp. Indonezyjska wyprawa Anny Jaklewicz zaprowadziła ją na odległe archipelagi i w rejony zamieszkałe przez grupy etniczne o unikatowych zwyczajach. Pokaz ‘INDONEZJA. PO DRUGIEJ STRONIE RAJU” pozwoli nam przyjrzeć się bliżej kilku z nich. Poznamy bissu – tzw. piątą płeć czyli androgenicznych szamanów z grupy etnicznej Bugis. Weźmiemy udział w ich rytualnym tańcu ze sztyletami i dorocznym święcie mappalili rozpoczynającym porę deszczową. U Toradżów, górali z Celebesu, przyjrzymy się niezwykłym pogrzebom organizowanym nawet kilka lat po śmierci, odwiedzimy targ bawołów, świętych zwierząt Toradżów żeby dowiedzieć się dlaczego wartość niektórych przekracza cenę nowego samochodu. Pokaz slajdów uzupełnią unikatowe materiały filmowe. Zobaczymy relację wideo z szamańskiego rytuału, któremu poddała się Ania Jaklewicz i dowiemy, jak indonezyjskie duchy pomagają swatać!

Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Indonezja. Po drugiej stronie raju”. Możliwość zakupu książki z autografem.
Comments