Zapraszamy‎ > ‎

Indie czyli świat - Marek Pindral

opublikowane: 9 mar 2018, 21:07 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 21 mar 2018, 00:12 ]
Poznański Klub Podróżnika - Ewa Witczak zaprasza na spotkanie pt. "Indie czyli świat"
Gościem będzie Marek Pindral

22 marca 2018 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38
BILETY_ aktualnie są jeszcze dostępne w Kinie Rialto od godz.15

Indie kojarzą się przeciętnemu turyście z misternie zdobionymi pałacami Rajasthanu, z Taj Mahal, z gwarnymi bazarami. Marek Pindral, opowiadając słowem i fotografią o swoich wędrówkach po tym  przepastnym Kraju, zabierze nas jednak przede wszystkim do miejsc rzadziej odwiedzanych, choć równie fascynujących - do  Biblioteki Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe ale i przyszłe; na prywatne audiencje u wcielonego boga; do świątyni, gdzie czci się mieszkające w niej szczury i takiej, gdzie kamienne posągi splecione są w erotycznym uniesieniu; w Himalaje, gdzie mieszka krowa, długa na trzydzieści kilometrów - zajrzymy nawet do jej pyska, skąd przeniesiemy się na tamten świat…

UWAGA! Po spotkaniu, przeznaczonym dla osób pełnoletnich, autor będzie podpisywał egzemplarze swojej książki (cena promocyjna).


Marek Pindral odwiedził kilkadziesiąt krajów, poza Polską zamieszkując na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Także książki – przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów („Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku”), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka („Chiny od góry do dołu” - drugie wydanie, w wersji autorskiej, ukaże się jesienią 2018), w 2015 „W cieniu minaretów. Oman” (pierwsza polska książka o tym kraju), a w 2018 „Indie czyli świat”.
www.marekpindral.com
www.facebook.com/marekpindral
Comments