Zapraszamy‎ > ‎

Horn na trawersie - opowieści nie tylko żeglarskie - Monika Witkowska

opublikowane: 30 lip 2018, 05:45 przez Ewa Podróże
Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Moniką Witkowską
"HORN NA TRAWERSIE - opowieści nie tylko żeglarskie"

4 sierpnia 2018 (sobota) godz.20.30

Letnia Strefa przed Galerią Malta
WSTĘP WOLNY

Opłynięcie Przylądka Horn wielu żeglarzy porównuje do zdobycia Everestu. Czy rzeczywiście jest tam tak trudno i niebezpiecznie? Jakie przywileje przysługują żeglarzom, którzy tego dokonali? Skąd się wzięła nazwa: Ziemia Ognista, jak wyglądała historia eksploracji krańca Ameryki Południowej i co się stało z żyjącymi tam Indianami? Co symbolizują albatrosy i czym może grozić spotkanie z wielorybem? Jak wygląda najbardziej na południe wysunięta miejscowość świata? Na te i inne pytania odpowie Monika Witkowska, która na Hornie była dwa razy, a wiosną tego roku ukazała się jej nowa książka, właśnie o rejsie wokół legendarnego Przylądka.


Monika Witkowska - podróżniczka (zjechała ok. 180 krajów świata), kojarzona z górami, także tymi najwyższymi (zdobyła Koronę Ziemi, w tym Mt Everest), choć jak sama twierdzi, jej pasją nr 1 jest żeglarstwo morsko-oceaniczne. Oprócz częstego żeglowania po Bałtyku, ma za sobą rejsy przez Atlantyk i Pacyfik, Przejście Północno-Zachodnie (szlak morski między Grenlandią a Alaską), opłynięcie Czukotki a także wyprawy wzdłuż wybrzeży Ameryki Południowej i na Antarktydę.
Autorka książek: "Everest. Góra Gór", "Góry z duszą", "Z plecakiem przez świat" oraz „Horn na trawersie – opowieści nie tylko żeglarskie”.

Comments