Zapraszamy‎ > ‎

Gwatemala i Nikaragua - Michał Ilczuk

opublikowane: 24 wrz 2017, 04:12 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 1 paź 2017, 10:28 ]
Poznański Klub Podróżnika Ewa Banasiak zaprasza na spotkanie z Michałem Ilczukiem pt. "Gwatemala i Nikaragua"

2 października 2017 godz.19
PURO Hotel Poznań, ul. Stawna 12

BILETY SKOŃCZYŁY SIĘ

"Pod koniec 2016 roku wyruszyliśmy w kilkumiesięczną podróż po Ameryce Środkowej. Swoją przygodę zaczęliśmy w Gwatemali, gdzie spędziliśmy ponad miesiąc, ucząc się hiszpańskiego w szkole językowej, mieszkając z gwatemalską rodziną i poznając lokalne zwyczaje. Spacerując ulicami gwatemalskich miasteczek, nie sposób było nie zauważyć przepięknych ręcznie robionych toreb, naszyjników i wielu innych dodatków. Chcieliśmy zabrać ze sobą wszystko do Polski. W międzyczasie w naszych głowach zrodził się pomysł stworzenia sklepu internetowego, który oferowałby te przepiękne rzeczy.
Nie mieliśmy pewności czy idea się spodoba, dlatego postanowiliśmy to sprawdzić odpalając projekt na portalu Polak Potrafi. Całą akcję przeprowadziliśmy z poziomu smartfona i starej kafejki internetowej będąc jeszcze w Gwatemali. Pomogła rodzina, przyjaciele i nieznajomi. Udało się i całkiem niedawno ruszyliśmy ze sklepem.

W Nikaragui pierwszy raz byliśmy uczestnikami programu Workaway, który bardzo nam przypadł do gustu. Przez 2 tygodnie odnawialiśmy stary kolonialny budynek, a przy okazji trochę bardziej wtopiliśmy się w życie Leon."


Będzie o tym jak zorganizować sobie szkole, jak poruszać się  po kraju i z czym pić quetzaltekę, czyli lokalny napój bogów. Będą też wulkany, dżungle i i zjazdy na desce po wulkanicznym pyle.
Comments