Zapraszamy‎ > ‎

"Anatomia góry" - Rafał Fronia

opublikowane: 31 paź 2018, 12:30 przez Ewa Podróże   [ zaktualizowane 7 lis 2018, 12:52 ]
Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie pt. „ANATOMIA GÓRY"
Gościem będzie Rafał Fronia

26 listopada 2018 godz.19
Kino Rialto, Poznań, ul. Dąbrowskiego 38
BILETY SKOŃCZYŁY SIĘ

Zapraszamy na spotkanie z Rafałem Fronia, który opowie o Narodowej Zimowej Wyprawie na K2 2017-2018 oraz o swojej książce "Anatomia Góry".
Podczas spotkania zaprezentowane zostaną zdjęcia i filmy z wyprawy.
 
"Ta Góra jest jak połączenie syreny i rosiczki. Najpierw słyszy się jej śpiew. Magia zaczyna działać, góra mami, wabi, ściąga ku sobie jak magnes. I ani się obejrzysz, już wbijasz czekan w jej lód, a obok... leżą wystające z lodu fragmenty ludzkich szczątków, pożartych kiedyś, a dziś wyplutych na szkło lodowca. W tym roku jej zachłanność przerosła wszystko. Góra omamiła cały naród. Wszyscy chcieli o niej słuchać, patrzeć na nią, być z nią i na niej.
Opowie o tym, jak góra go odtrąciła."
 
Rafał Fronia – Sudecki Klub Wysokogórski. Uczestnik wielu wypraw w góry najwyższe, w tym zimowej wyprawy PZA PHZ na Broad Peak 2010/2011 oraz na Nanga Parbat, Dhaulagiri, Broad Peak, Makalu, Gasher i Manaslu. Wszedł na Gasherbruma II i Lhotse. Himalaista podczas Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017-2018 uległ wypadkowi, gdy szedł Drogą Basków do obozu pierwszego na wysokości 5900 metrów. Spadający kamień uderzył go w przedramię, podejrzewano złamanie.

Comments